Menu

Chłopiec czy dziewczynka?

Płeć dziecka od zawsze rodziła wiele emocji. W dawnych czasach była to niespodzianka dla rodziców, jednakże na dzień dzisiejszy lekarze bez większych przeszkód informują kto znajduje się w brzuchu mamy. Jednakże niektóre kobiety zamiast pytać lekarza próbują same odgadnąć płeć. Z jakich metod korzystają?

Sposoby na rozpoznanie płci

Najlepszy sposób na poznanie płci dziecka to po prostu czekać. Po dziewięciu miesiącach w łonie kobiety rodzi się dziecko i najważniejsze to dowiedzieć się czy jest ono zdrowe. Kolejne pytanie powinno już dotyczyć płci, gdyż żadne badanie USG ani też przepowiednie i wierzenia ludowe nie dają całkowitej pewności czy będzie to chłopiec, a może dziewczynka.

Jednakże babcie zapewniają, że kobiety, które w ciąży nie mogą odgonić się od słodyczy i zdecydowanie wybierają słodkie przekąski mają zdecydowanie większą szansę na urodzenie córki. Z kolei w przypadku wzbogacenia diety o produkty białkowe, czyli mięso i ser urodzi się chłopak.

Jeśli smaki zawiodą można również wziąć pod uwagę zachowanie. Bezustanne zmiany nastroju oraz burzliwe humory to niemalże gwarancja urodzenia córki. Wiele pań zwraca również uwagę na stronę w którą obraca się w trakcie snu. Kiedy ciało w naturalny sposób kieruje się do południa oznacza to, że kobieta spodziewa się dziewczynki. Strona przeciwna, czyli północ oznacza z kolei chłopca.

Kobiece ciało w ciąży zmienia się w bardzo szybkim tempie, dlatego na podstawie tych zmian również można odgadnąć płeć pociechy. W przypadku chłopca zwiększa się ilość tłuszczu na brzuchu, a uda oraz pośladki pozostają bez zmian. Dochodzą do tego ciemne otoczki brodawek, jasny kolor moczu, suche dłonie oraz szybciej rosnące włosy na nogach.

Panie, które mają brzuszki jak arbuz, lśniące włosy oraz ładne i kształtne biusty to prawdopodobnie mamy dziewczynek.

Regularne bóle głowy w trakcie ciąży wskazują na urodzenie syna. Sytuacja jest taka sama, kiedy przyszła mama bezustannie narzeka na zimne stopy. Poranne nudności szczególnie na początku ciąży to oznaka, że już niedługo przyjdzie na świat dziewczynka.

Omawiane metody rozpoznawania płci mają wiele do zarzucenia, jednakże przez setki tysięcy lat stosowały je nasze babcie. Nic nie kosztują, a ten kto chce w nie wierzyć ma takie prawo. Jedno jest pewne mimo, iż USG daje niemalże 95% szansę na dokładne rozpoznanie płci, zawsze istnieje niewielka granica błędu. Dlatego pokój dla dziecka lepiej pomalować na uniwersalne kolory.

279 views