Menu

Czy do porodu można się przygotować?

Poród jest dla kobiety trudnym doświadczeniem, gdyż wiąże się on z ogromną dawką emocji oraz bólu. Kobiety, które rodzą po raz pierwszy nie wiedzą co je czeka i to wielokrotnie wydaje się być najgorsze. Przekonaj się, czy do porodu można się dobrze przygotować?

 

Sprawdzone metody ułatwiające poród

Co ciekawe istnieją pewne sposoby, które nie są inwazyjne, a mimo wszystko wpływają pozytywnie na przebieg porodu. Pierwszym z nich jest picie herbaty ciążowej, która powstała specjalnie z myślą o kobietach, które mają wydać na świat potomstwo. Odpowiadają one nie tylko za łatwiejszy poród, ale do tego zapewniają szybsze dojście do siebie w trakcie połogu. Przygotowanie organizmu do porodu jest ściśle połączone z psychiką. W związku z tym już najpóźniej w 33 tygodniu należy mieć przygotowaną torbę do szpitala, co da kobiecie niewątpliwe poczucie komfortu psychicznego. Nie ma gorszego scenariusza od pośpiesznego przygotowywania rzeczy, kiedy odejdą wody płodowe. Dobrze jest skorzystać z informacji oraz doświadczenia oferowanego przez szkołę rodzenia. W trakcie 9 miesięcy noszenia dziecka pod sercem należy bezustannie monitorować swoją wagę oraz sięgać po zdrowe produkty, dania bogate w pożądane składniki odżywcze, witaminy oraz minerały, a także nie poddawać się pokusom i zachciankom, gdyż to także wpływa na przebieg porodu.

Bardzo ważna metoda dotyczy wsłuchiwania się w potrzeby własnego organizmu. Chodzi o to, że jeśli kobieta jest zmęczona, powinna udać się na odpoczynek, przespać i zregenerować, gdyż ignorancja potrzeb odbije się negatywnie na porodzie. Nie wolno jednak zmienić trybu życia na nieaktywny. Konieczne jest chodzenie na zajęcia jogi, pływanie, spacery i inne nieinwazyjne oraz bezpieczne aktywności fizyczne.

Aby ułatwić poród należy także wystrzegać się wszystkich używek oraz szkodliwych substancji, które występują chociażby w dymie papierosowym, niektórych lekach oraz środkach chemicznych. Warto kontrolować produkty znajdujące się na talerzu, gdyż tylko i wyłącznie naturalna żywność wpłynie dobrze na dziecko oraz mamę.

Należy uczynić wszystko, aby życie w ciągu 9 miesięcy od poczęcia dziecka biegło spokojnie oraz harmonijnie, gdyż stres wpływa negatywnie nie tylko na rozwój dziecka, ale znacznie utrudnia poród.

Dodatkowo, w trakcie ciąży warto masować krocze, co przygotuje narządy na wydanie na świat potomstwa.

Poród nie jest przyjemny, jednakże jego przebieg w dużej mierze zależy od nastawienia kobiety, gdyż jest ona w stanie zdecydowanie utrudnić sobie samej jego przebieg, albo wręcz przeciwnie – ułatwić wydanie na świat oczekiwanego dziecka.

100 views