Menu

Jak ubierać się w ciąży?

Ciąża to piękny czas, który jednak kończy się bardzo szybko. W trakcie 9 miesięcy całe ciało zmienia się w zastraszającym tempie, a brzuszek rośnie niemalże z dnia na dzień. W związku z tym nie warto kupować wielu ubrań specjalnie na okres ciąży, gdyż później zalegną na dnie szafy. Co warto mieć?

Co warto nabyć w trakcie ciąży?

Pierwsze kroki przyszłej mamy powinny zostać skierowane do sklepu z bielizną, gdyż biust rośnie w bardzo szybkim tempie i jego dobre podtrzymanie będzie konieczne. Biustonosz nie może uwierać, musi zapewniać wygodę, ale przede wszystkim właściwie podtrzymywać piersi. Nie należy patrzeć na kolor oraz piękny wygląd, bo w trakcie 9 miesięcy najważniejsza jest wygoda. Bawełna oraz szerokie ramiączka sprawdzą się najlepiej.

W trakcie ciąży nie można obejść się również bez odpowiednich spodni. Niektóre kobiety decydują się stosować patent z gumką oraz guzikiem, który doskonale radzi sobie w pierwszych miesiącach. Jednakże w drugim oraz trzecim trymestrze trzeba już nabyć odpowiednie spodnie. Zostają one wzbogacone o specjalną gumkę, która stanowi dodatkową warstwę ochronną, która wpłynie dobrze na komfort psychiczny kobiety. Warto jest posiadać spodnie wyjściowe, które doskonale sprawdzą się na zakupach czy wyjściu na kawę oraz dresowy model, który będzie służył do relaksu w domowym zaciszu. Nie trzeba jednak decydować się na ciążowe bluzki, gdyż wiele z nas posiada w swojej szafie modele oversize. Sprawdzą się one doskonale i będzie można je wykorzystać jeszcze długo po urodzeniu dziecka oraz zrzuceniu ciążowego brzuszka. Można także korzystać z luźnych topów, które się naciągają i sprawdzą się idealnie przez kilka pierwszych miesięcy ciąży. Są nie tylko wygodne, ale także zapewniają atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie.

Wszystkie panie, które mają w swojej garderobie luźne sukienki, które obcinane są pod biustem bądź mają krój A również nie będą musiały wydać fortuny na ciążowe kreacje. Tego typu rozwiązania są idealne na wiosnę i lato, a także wczesną jesień. W trakcie ich zakupu należy skupić się na użytym materiale, gdyż przewiewność oraz dobra jakość powinny odgrywać kluczową rolę w trakcie nabywania ubrań. Nie można również zapominać o wygodzie, gdyż sztuczne materiały oraz zbyt dopasowane stroje nie są rozwiązaniem na ciążę.

W ciąży można ubierać się także w ubrania, które doskonale sprawdzą się w trakcie późniejszego karmienia piersią. Najlepszym rozwiązaniem są bluzki na guziki, koszule oraz kopertowe fasony. To fasony, które będą idealne w trakcie wyjścia na spacer oraz karmienia w miejscach publicznych, kiedy już dziecko przyjdzie na świat.
Ciąża to czas, kiedy należy przede wszystkim myśleć o wygodzie, a nie o tym, żeby prezentować się zjawiskowo. Dobrej jakości materiały oraz luźne ubrania to najlepsze rozwiązanie, które jednocześnie nie zmarnuje domowego budżetu.

367 views