Menu

Jaką butelkę wybrać do karmienia malucha?

Wiele młodych matek zastanawia się nad wyborem odpowiedniej butelki do karmienia swojego dziecka. Na co powinno się zwrócić uwagę, wybierając butelkę do karmienia? Czy faktycznie jest to takie istotne? Sprawdźmy.

Właściwa butelka do karmienia

Na co należy, zwrócić uwagę wybierając właściwą butelkę do karmienia? Przede wszystkim na możliwość właściwej jej sterylizacji. Wybierając butelkę, zwróć uwagę na to, czy można ją oraz jej akcesoria umieścić w wyparzaczu. Jest to niezwykle ważne. Nie ma natomiast znaczenia czy zdecydujemy się na zakup butelki szklanej, czy plastikowej. Wybór właściwej butelki uzależniony jest również od wieku dziecka. Jeśli dziecko jest małe, najwygodniejsze są niewielkie butelki o nieskomplikowanych kształtach. Większe dziecko powinno mieć butelkę, którą będzie mu prosto samodzielnie chwycić. Matka powinna również zwracać uwagę na wielkość otworu butelki. Im większy otwór, tym prościej jest utrzymać butelkę w należytej czystości. Wiele mam decyduje się na butelki, do których łatwo dokupić wymienne akcesoria. Do takich wymiennych akcesoriów należy między innymi smoczek do butelki Lovi, Canpol czy Chicco. Wymienne akcesoria dostępne przede wszystkim w aptekach ułatwiają życie matce, opiekującej się maluchem. Ważny jest, jak się okazuje nie tylko wybór odpowiedniej butelki, ale także to, w jaki sposób będziemy ją użytkować. Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę w tej sprawie.

Jak prawidłowo dbać o butelkę dla dziecka?

Nawet o idealnie dobraną butelkę dla naszego dziecka, musimy dbać we właściwy sposób. Gdy tylko dziecko skończy posiłek, powinniśmy od razu umyć butelkę w środku, nie czekając, aż resztki mleka zaschną w środku i będzie ciężko je usunąć. W nieumytej butelce powstają warunki idealne dla rozwoju bakterii. A w czym najlepiej myć butelkę dla dziecka? Może w tym celu użyć zwykłego płyny do mycia naczyń, jednak szczoteczka do czyszczenia butelek powinna być specjalnie do tego celu przeznaczona. Butelki dla najmłodszych pociech, czyli takich, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, powinny być obowiązkowo sterylizowane. Każda matka chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Właśnie dlatego nawet wybór właściwej butelki nie jest błahą sprawą. Zastanów się dobrze nad wyborem odpowiedniej z nich. Możesz w tym celu porozmawiać z farmaceutą z pobliskiej apteki. Z całą pewnością pomoże wybrać ci właściwą butelkę do karmienia dziecka. A wszystko to w trosce o zdrowie i wygodę twojego malucha.

 

353 views