Menu

Nieestetyczne zmiany na skórze – co robić?

 

Blizny pojawiające się w różnych miejscach na ciele, nazywane rozstępami, to problem wielu kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek. Przyczyny pojawiania się rozstępów są różne. Warto wiedzieć, jak zapobiegać pojawianiu się rozstępów oraz jak skutecznie się ich pozbyć.

 

Kto jest najbardziej narażony na rozstępy?

Rozstępy pojawiają się zarówno u młodzieży, jak i u osób dorosłych. Blizny powstają wskutek rozciągania się skóry. U młodzieży jest to wynikiem dojrzewania, podczas którego dochodzi do zmian sylwetki. Na rozstępy są też narażone kobiety w ciąży, które dość szybko przybierają na wadze. Problem nieestetycznym zmian skórnych dotyka też osób, u których następuje szybki przyrost masy mięśniowej. Blizny pojawiają się w różnych miejscach. Można zaobserwować je na brzuchu, udach, pośladkach, piersiach, ramionach, a także na plecach. Gdy skóra zaczyna się nadmiernie rozciągać, organizm nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości kolagenu. Wskutek tego pojawiają się rozstępy, czyli pęknięcia skóry. Blizny przybierają różne kolory: mogą być białe, różowe albo czerwone. Niestety pozbycie się tych zmian jest bardzo trudne, dlatego warto wiedzieć, co stosować na rozstępy, by nie tylko wspomóc walkę z bliznami, ale też zapobiec ich powstawaniu.

 

Co na rozstępy, czyli skuteczna walka z bliznami

Blizny pojawiające się w wyniku przyrostu masy ciała niestety nie są łatwe do zlikwidowania. Osoby w wieku dojrzewania, kobiety w ciąży czy ludzie, którzy intensywnie pracują nad przyrostem masy ciała powinni profilaktycznie stosować kosmetyki na rozstępy, które odpowiednią zabezpieczą skórę i wpłyną na znaczne zmniejszenie widoczności blizn. Tego typu produkty mają na celu głębokie nawilżenie skóry. Warto też pamiętać o peelingach, które polepszą ukrwienie. Aktywność fizyczna także ma dobry wpływ na elastyczność skóry. Co zastosować na rozstępy, które już zdążyły się rozwinąć? Przede wszystkim:

 

– odpowiednie kosmetyki nawilżające i natłuszczające skórę, zawierające naturalne oleje i witaminy

– peelingi pobudzające krążenie

– zabiegi kosmetyczne np. peeling chemiczny lub mezoterapia

– suplementację cynku i krzemu

– masaże

 

Niestety rozstępów nie da się całkowicie zlikwidować. Warto więc na rozstępy być przygotowanym i chronić swoje ciało przed pojawieniem się blizn. Na bardzo widoczne blizny kosmetyki mogą pomóc, jednak często konieczne są też zabiegi kosmetyczne, które i tak nie gwarantują całkowitego usunięcia problemu.

 

185 views