Menu

Podgrzewacz – czyli jak zadbać o odpowiednią temperaturę mleka dla malucha?

Chłodny posiłek dla malucha? To raczej nie wchodzi w grę. Niestety nieustanne stanie przy kuchence i pilnowanie temperatury jedzenia przygotowanego dla dziecka, jest trudne. Rodzice muszą zajmować się wieloma czynnościami w jednym czasie. Rozwiązaniem jest podgrzewacz do butelek.

Jak działa podgrzewacz do butelek

Dzięki podgrzewaczowi nie trzeba martwić się nie tylko o odpowiednią temperaturę mleka dla malucha, ale i niektórych posiłków. Zasada działanie takiego urządzenia jest bardzo prosta. Postać przypominająca komorę, w której można umieścić butelkę z mlekiem lub słoiczek z daniem. Rodzice mają szansę zająć się przewijaniem malucha czy jego ubieraniem, a w międzyczasie, bez pilnowania, podgrzewa się mleko lub jedzenie, utrzymując odpowiednią temperaturę.

Rodzaje podgrzewaczy do butelek

Na rynku znaleźć można kilka rodzajów podgrzewaczy do butelek. Większość modeli działa na wodę. Oznacza to, że butelka z mlekiem lub słoiczek z daniem, wkładane są do komory wypełnionej wodą. To nie naczynie jest bezpośrednio podgrzewane. Właściwą temperaturę zapewnia gorąca woda, co zabezpiecza przed uszkodzeniem butelki lub słoiczka.

Podgrzewacz do mleka, który działa bez zastosowania wody, jest wygodnym rozwiązaniem szczególnie w podróży. Może być użytkowany nawet w samochodzie. Konstrukcja przypomina specjalny rękaw, do którego wkłada się butelkę z mlekiem lub słoiczek, i to on pozwala podgrzać posiłek dla dziecka. Wybierając podgrzewacz działający na parę wodną, można nie tylko zapewnić odpowiednią temperaturę mleka lub posiłku dla malucha, ale i wysterylizować butelkę.

Na co zwracać uwagę wybierając podgrzewacz?

Zanim rodzice zdecydują się na dany podgrzewacz, powinni określić, jakie są potrzeby ich oraz maluchów. Gdzie najczęściej będą podgrzewane dania, a może niezbędne stanie się jedynie urządzenie, które utrzyma temperaturę butelki z mlekiem? Czy oczekuje się urządzenia wielofunkcyjnego, czy prostego, niewielkiego, a może nadającego się do zabrania w podróż.

Pod uwagę należy brać także parametry podgrzewaczy, takie jak moc, sposób zasilania, zakres temperatury, funkcje utrzymywania ciepła oraz funkcje dodatkowe. Przemyślany wybór zapewni komfort użytkowania, a przede wszystkim mleko i dania o odpowiedniej temperaturze.

478 views