Menu

Wygodne łóżko to podstawa

Większość kobiet okres ciąży wspomina bardzo dobrze. Wielokrotnie rezygnują one z pracy, mają więc czas dla siebie i najbliższych, co umożliwia im dobre przygotowanie się do wydania na świat dziecka oraz umożliwia skompletowanie potrzebnych rzeczy. Co zrobić aby dobrze się wtedy wysypiać?

Kluczowa rola snu

Sen u kobiet w ciąży wielokrotnie zostaje zaburzony. Wiąże się to z tym, że nie mogą znaleźć wygodnej pozycji, gdyż wszystko uwiera, a coraz większy brzuch sprawia, że ulubione dotychczas pozycje do zasypiania nie dają dłużej przyjemności. Problemem okazuje się również regularne parcie na pęcherz, które sprawia, że konieczne jest odwiedzanie toalety nawet kilka razy w ciągu nocy. Im większe jest dziecko, tym mniej ma miejsca w brzuchu kobiety, co sprawia, że naciska na różne narządy, między innymi pęcherz, stąd regularne odwiedzanie toalety. Dzieci ruszają się nie tylko w ciągu dnia, ale także i nocą, kiedy przyszła mama pragnie odpocząć. Kopnięcia, ruchy rączkami oraz przemieszczanie się jest w stanie obudzić oraz zdecydowanie utrudnić zasypianie. Są jednak metody, które pomagają ułożyć się wygodnie i zasnąć bez większych problemów nawet w bardzo zaawansowanej ciąży.

Co zrobić, żeby spać lepiej?

W pierwszej kolejności należy się upewnić, że materac jest dobrej jakości. Najlepiej, żeby był średnio miękki, a więc nie zapadał się pod ciężarem kobiety, ale jednocześnie nie może być zbyt twardy, gdyż nie dopasuje się wtedy do kształtu człowieka. Materac powinien być także regularnie odkurzany i wietrzony, aby pozbyć się z niego wszystkich roztoczy, bakterii oraz zarazków, które zdecydowanie pogarszają sen osoby zmagającej się z różnego rodzaju alergiami i uczuleniami. Lepszy sen w ciąży jest możliwy również, dzięki skorzystaniu z odpowiednich poduszek, które w późniejszym czasie mogą przydać się w trakcie karmienia pociechy. Ich kształt dopasowuje się do brzucha, poduszkę można również wsadzić między nogi, pod głowę – można z nią robić wszystko co się tylko podoba. Sprawia ona, że problemy ze snem z którym zmaga się większa część kobiet odejdą w zapomnienie, a przyszła mama będzie mogła skupić się na zakupach i odpoczynku przed trudnym zadaniem do wykonania – wychowaniem swojej pociechy.

322 views