Czy mogę przyjmować Ascodan w ciąży?

Preparat: Ascodan
Postać leku: tabletki
Składniki aktywne: kwas acetylosalicylowy kodeina

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem (zobacz ostrzeżenia zawarte w akapicie „Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując preparat?”). Stosowanie preparatu u kobiet w ciąży jest przeciwwskazane. Przeciwwskazane jest stosowanie preparatu u kobiet karmiących piersią.

Wiecej informacji o preparacie Ascodan

Co to jest Ascodan (kwas acetylosalicylowy + kodeina) - tabletki i w jakim celu się go stosuje?

Preparat o działaniu przeciwbólowym przeciwgorączkowym przeciwzapalnym oraz hamującym agregację płytek krwi zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny oraz kodeinę.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.