Czy mogę przyjmować Atrovent N w ciąży?

Preparat: Atrovent N
Postać leku: aerozol wziewny roztwór
Składniki aktywne: ipratropium bromek ipratropium

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Bezpieczeństwo stosowania preparatu w ciąży nie zostało ustalone. Tylko lekarz może ocenić stosunek ryzyka do korzyści w Twoim przypadku. Nie wiadomo czy preparat przenika do mleka kobiecego. Przed zastosowaniem preparatu w okresie karmienia piersią skonsultuj się z lekarzem.

Wiecej informacji o preparacie Atrovent N

Co to jest Atrovent N (ipratropium (bromek ipratropium)) - aerozol wziewny roztwór i w jakim celu się go stosuje?

Lek wziewny zapobiegający stanom spastycznym oskrzeli i rozszerzający oskrzela ułatwiający swobodny przepływ powietrza w drogach oddechowych. Lek stosowany w chorobach przebiegających ze skurczem oskrzeli. Działanie występuje po kilku minutach i utrzymuje się średnio do 6 godzin.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.