Czy mogę przyjmować Choligrip w ciąży?

Preparat: Choligrip
Postać leku: proszek do sporządzania roztworu doustnego
Składniki aktywne: kwas askorbinowy paracetamol fenylefryna fenylefryna

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży ani u kobiet w okresie karmienia piersią chyba że lekarz zaleci stosowanie preparatu i w jego ocenie oczekiwane korzyści dla matki są większe niż możliwe ryzyko dla płodu. Tylko lekarz może ocenić stosunek korzyści do ryzyka w Twoim przypadku. Jeżeli występowały u Ciebie wcześniej stany przedrzucawkowe poinformuj o tym lekarza.

Wiecej informacji o preparacie Choligrip

Co to jest Choligrip (kwas askorbinowy + paracetamol + fenylefryna) - proszek do sporządzania roztworu doustnego i w jakim celu się go stosuje?

Jest to preparat zawierający paracetamol - lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy witaminę C oraz fenylefrynę - substancję wspomagającą udrażnianie nosa zmniejszającą obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.