Czy mogę przyjmować Corneregel w ciąży?

Preparat: Corneregel
Postać leku: żel do oczu
Składniki aktywne: dekspantenol

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Stosowanie preparatu w okresie ciąży jest dopuszczone w sytuacjach gdy lekarz po rozważeniu oczekiwanych korzyści i możliwego ryzyka uzna stosowanie preparatu za wskazane. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Wiecej informacji o preparacie Corneregel

Co to jest Corneregel (dekspantenol) - żel do oczu i w jakim celu się go stosuje?

Preparat stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego) wspomagający proces gojenia o działaniu ochronnym i nawilżającym.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.