Czy mogę przyjmować Dicortineff w ciąży?

Preparat: Dicortineff
Postać leku: zawiesina do oczu i uszu
Składniki aktywne: fludrokortyzon gramicydyna neomycyna neomycyna

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Stosowanie preparatu w okresie ciąży jest dopuszczone jedynie w sytuacji gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne i w jego ocenie korzyści dla matki przewyższają zagrożenie dla płodu. Tylko lekarz może ocenić stosunek ryzyka do korzyści w Twoim przypadku. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Wiecej informacji o preparacie Dicortineff

Co to jest Dicortineff (fludrokortyzon + gramicydyna + neomycyna) - zawiesina do oczu i uszu i w jakim celu się go stosuje?

Preparat złożony zawierający leki przeciwinfekcyjne (gramicydynę i neomycynę) oraz lek z grupy kortykosteroidów (fludrokortyzon). Stosowany miejscowo w leczeniu bakteryjnych zakażeń oczu i/lub uszu ze współistniejącym stanem zapalnym.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.