Czy mogę przyjmować Diprophos w ciąży?

Preparat: Diprophos
Postać leku: zawiesina do wstrzykiwań
Składniki aktywne: betametazon dipropionian betametazonu betametazon sól sodowa fosforanu betametazonu

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży (a także w okresie karmienia piersią) skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. W ciąży kortykosteroidy stosuje się jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności gdy w ocenie lekarza korzyści dla matki przeważają nad ryzykiem dla płodu. Nie należy stosować preparatu w okresie karmienia piersią. Noworodki matek które dostawały duże dawki kortykosteroidów w okresie ciąży powinny być obserwowane pod kątem wystąpienia niewydolności kory nadnerczy lub zaćmy wrodzonej.

Wiecej informacji o preparacie Diprophos

Co to jest Diprophos (betametazon (dipropionian betametazonu) + betametazon (sól sodowa fosforanu betametazonu)) - zawiesina do wstrzykiwań i w jakim celu się go stosuje?

Lek zawierający glikokortykosteroid stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych stanów reagujących na leczenie kortykosteroidami.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.