Czy mogę przyjmować Envil Gardło w ciąży?

Preparat: Envil Gardło
Postać leku: tabletki do ssania
Składniki aktywne: cetylpirydyna chlorek cetylpirydyny lidokaina cynk glukonian cynku cynk glukonian cynku

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Nie należy stosować preparatu w ciąży ani w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować preparatu u kobiet w wieku rozrodczym które nie stosują skutecznej antykoncepcji.

Wiecej informacji o preparacie Envil Gardło

Co to jest Envil Gardło (cetylpirydyna (chlorek cetylpirydyny) + lidokaina + cynk (glukonian cynku)) - tabletki do ssania i w jakim celu się go stosuje?

Preparat stosowany miejscowo w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła o działaniu odkażającym i miejscowo znieczulającym.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.