Czy mogę przyjmować Evra w ciąży?

Preparat: Evra
Postać leku: system transdermalny
Składniki aktywne: etynyloestradiol norelgestromin

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży (a także w okresie karmienia piersią) skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Wiecej informacji o preparacie Evra

Co to jest Evra (etynyloestradiol + norelgestromin) - system transdermalny i w jakim celu się go stosuje?

Preparat antykoncepcyjny w postaci systemu transdermalnego (plastra) składający się z dwóch składników: norelgestrominu (progestagen) i etynyloestradiolu (syntetyczny estrogen).

Leki na bazie składnika: etynyloestradiol


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.