Czy mogę przyjmować Farmorubicin RD w ciąży?

Preparat: Farmorubicin RD
Postać leku: proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Składniki aktywne: epirubicyna

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Preparat nie powinien być stosowany w ciąży. W każdym przypadku indywidualnie lekarz rozważy oczekiwane korzyści w odniesieniu do potencjalnego zagrożenia dla płodu. Preparat jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.

Wiecej informacji o preparacie Farmorubicin RD

Co to jest Farmorubicin RD (epirubicyna) - proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i w jakim celu się go stosuje?

Jest to antybiotyk przeciwnowotworowy stosowany w chemioterapii nowotworów.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.