Czy mogę przyjmować Flucinar N w ciąży?

Preparat: Flucinar N
Postać leku: maść
Składniki aktywne: fluocynolon acetonid fluocynolonu neomycyna

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w 1 trymestrze ciąży. W późniejszym okresie ciąży stosowanie preparatu jest dopuszczone jedynie w sytuacji gdy lekarz uzna to za absolutnie konieczne i w jego ocenie korzyści dla matki przeważają nad ryzykiem dla płodu. Tylko lekarz może ocenić stosunek korzyści do ryzyka w Twoim przypadku. W okresie stosowania preparatu nie należy karmić piersią z powodu ryzyka przenikania substancji czynnych do mleka matki.

Wiecej informacji o preparacie Flucinar N

Co to jest Flucinar N (fluocynolon (acetonid fluocynolonu) + neomycyna) - maść i w jakim celu się go stosuje?

Preparat złożony zawierający lek przeciwinfekcyjny (neomycynę) oraz lek z grupy kortykosteroidów (fluocynolon). Stosowany miejscowo w leczeniu zmian zapalnych skóry powikłanych wtórnym zakażeniem bakteryjnym.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.