Czy mogę przyjmować Gargarin w ciąży?

Preparat: Gargarin
Postać leku: proszek do sporządzania płynu do płukania gardła
Składniki aktywne: mentol benzoesan sodu wodorowęglan sodu wodorowęglan sodu sód chlorek sodu tetraboran sodu

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży ani przez kobiety karmiące piersią.

Wiecej informacji o preparacie Gargarin

Co to jest Gargarin (mentol + benzoesan sodu + wodorowęglan sodu + sód (chlorek sodu) + tetraboran sodu) - proszek do sporządzania płynu do płukania gardła i w jakim celu się go stosuje?

Preparat do przygotowania roztworu do płukania jamy ustnej i gardła o działaniu odkażającym i miejscowo znieczulającym.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.