Czy mogę przyjmować Gaviscon o smaku mięty w ciąży?

Preparat: Gaviscon o smaku mięty
Postać leku: zawiesina doustna
Składniki aktywne: kwas alginowy wapń węglan wapnia wodorowęglan sodu wodorowęglan sodu

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Zgodnie z informacją zamieszczoną w materiałach producenta preparat może być stosowany w zalecanych dawkach u kobiet w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią; należy jednak stosować go możliwie krótko.

Wiecej informacji o preparacie Gaviscon o smaku mięty

Co to jest Gaviscon o smaku mięty (kwas alginowy + wapń (węglan wapnia) + wodorowęglan sodu) - zawiesina doustna i w jakim celu się go stosuje?

Lek chroniący błonę śluzową żołądka i przełyku.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.