Czy mogę przyjmować Lapixen w ciąży?

Preparat: Lapixen
Postać leku: tabletki powlekane
Składniki aktywne: lacydypina

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Stosowanie preparatu w ciąży jest dopuszczone wyłącznie w sytuacji gdy lekarz uzna to za absolutnie konieczne i gdy w ocenie lekarza oczekiwane i związane z leczeniem korzyści wyraźnie przeważają nad związanym ze stosowaniem preparatu ryzykiem dla płodu lub noworodka. Lacydypina i jej metabolity przenikają do mleka kobiety karmiącej. Nie należy stosować preparatu w okresie karmienia piersią.

Wiecej informacji o preparacie Lapixen

Co to jest Lapixen (lacydypina) - tabletki powlekane i w jakim celu się go stosuje?

Lek blokujący kanały wapniowe. Działa głównie na naczynia krwionośne powodując zmniejszenie napięcia mięśni gładkich ścian naczyń i rozszerzenie naczyń. Obniża ciśnienie tętnicze i zmniejsza obwodowy opór naczyniowy.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.