Czy mogę przyjmować Maxitrol w ciąży?

Preparat: Maxitrol
Postać leku: maść do oczu
Składniki aktywne: deksametazon neomycyna polimyksyna B polimyksyna B

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Nie wiadomo czy miejscowe stosowanie preparatu umożliwia na tyle duże wchłanianie substancji czynnych by miały one toksyczne działanie na płód i na nowo narodzone niemowlę ale nie można wykluczyć takiej możliwości. Należy unikać stosowania preparatu w ciąży. Stosowanie preparatu w okresie ciąży jest dopuszczone jedynie w sytuacji gdy lekarz uzna to za absolutnie konieczne i w jego ocenie korzyści dla matki przeważają nad ryzykiem dla płodu. Tylko lekarz może ocenić stosunek korzyści do ryzyka w Twoim przypadku. W okresie stosowania preparatu należy przerwać karmienie piersią z powodu ryzyka przenikania substancji czynnych do mleka matki.

Wiecej informacji o preparacie Maxitrol

Co to jest Maxitrol (deksametazon + neomycyna + polimyksyna B) - maść do oczu i w jakim celu się go stosuje?

Preparat złożony zawierający leki przeciwinfekcyjne (neomycynę i polimyksynę B) oraz lek z grupy kortykosteroidów (deksametazon). Stosowany miejscowo w leczeniu bakteryjnych zakażeń oczu ze współistniejącym stanem zapalnym.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.