Czy mogę przyjmować Metronidazol Chema w ciąży?

Preparat: Metronidazol Chema
Postać leku: maść
Składniki aktywne: metronidazol

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Wiecej informacji o preparacie Metronidazol Chema

Co to jest Metronidazol Chema (metronidazol) - maść i w jakim celu się go stosuje?

Lek przeciwinfekcyjny z grupy pochodnych imidazolu stosowany miejscowo na skórę i błony śluzowe w leczeniu zakażeń bakteryjnych.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.