Czy mogę przyjmować Ototalgin w ciąży?

Preparat: Ototalgin
Postać leku: krople do uszu roztwór
Składniki aktywne: salicylan choliny

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem. Stosowanie preparatu w okresie ciąży jest dopuszczone wyłącznie w sytuacji gdy lekarz uzna to za absolutnie konieczne i gdy w ocenie lekarza oczekiwane korzyści dla matki wyraźnie przeważają nad możliwym ryzykiem dla płodu. Tylko lekarz może ocenić stosunek korzyści do ryzyka w Twoim przypadku! Nie ma danych dotyczących przenikania salicylanu choliny do mleka kobiet karmiących piersią ani danych dotyczących wpływu salicylanu choliny na bezpieczeństwo dziecka karmionego piersią.

Wiecej informacji o preparacie Ototalgin

Co to jest Ototalgin (salicylan choliny) - krople do uszu roztwór i w jakim celu się go stosuje?

Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym stosowany w stanach zapalnych ucha zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.