Czy mogę przyjmować Pimafucort w ciąży?

Preparat: Pimafucort
Postać leku: maść
Składniki aktywne: hydrokortyzon natamycyna neomycyna neomycyna

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Kortykosteroidy i neomycyna mogą wchłaniać się przez skórę. Stosowanie preparatu w okresie ciąży jest dopuszczone jedynie w sytuacji gdy lekarz uzna to za absolutnie konieczne (w razie zaleceń lekarskich stosować możliwie najmniejszą dawkę przez możliwie najkrótszy okres czasu; nie stosować na dużej powierzchni skóry ani pod opatrunkiem okluzyjnym).

Wiecej informacji o preparacie Pimafucort

Co to jest Pimafucort (hydrokortyzon + natamycyna + neomycyna) - maść i w jakim celu się go stosuje?

Preparat złożony zawierający leki przeciwinfekcyjne (neomycynę i natamycynę) oraz lek z grupy kortykosteroidów (hydrokortyzon). Stosowany miejscowo w leczeniu stanów zapalnych skóry powikłanych zakażeniem bakteryjnym lub grzybiczym.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.