Czy mogę przyjmować Posterisan H w ciąży?

Preparat: Posterisan H
Postać leku: maść doodbytnicza
Składniki aktywne: pałeczka okrężnicy hydrokortyzon

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę a także jeżeli karmisz piersią poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Stosowanie preparatu u kobiet w ciąży lub w okresie laktacji jest dopuszczone wyłącznie na zlecenie lekarza w przypadkach gdy lekarz uzna stosowanie preparatu za absolutnie konieczne.

Wiecej informacji o preparacie Posterisan H

Co to jest Posterisan H (pałeczka okrężnicy + hydrokortyzon) - maść doodbytnicza i w jakim celu się go stosuje?

Preparat złożony stosowany miejscowo w łagodzeniu objawów żylaków odbytu zawierający lek z grupy kortykosteroidów (hydrokortyzon).


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.