Czy mogę przyjmować Procto-Hemolan w ciąży?

Preparat: Procto-Hemolan
Postać leku: krem
Składniki aktywne: lidokaina tribenozyd

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Stosowanie preparatu u kobiet w ciąży jest dopuszczone jedynie w sytuacji gdy lekarz uzna to za wskazane i w jego ocenie oczekiwane korzyści dla matki przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Wiecej informacji o preparacie Procto-Hemolan

Co to jest Procto-Hemolan (lidokaina + tribenozyd) - krem i w jakim celu się go stosuje?

Preparat złożony zawierający lek o działaniu miejscowo znieczulającym (lidokaina) oraz lek wzmacniający włosowate naczynia krwionośne (tribenozyd). Preparat stosowany jest miejscowo w łagodzeniu objawów żylaków odbytu.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.