Czy mogę przyjmować Ruskorex w ciąży?

Preparat: Ruskorex
Postać leku: czopki
Składniki aktywne: ruskogenina tetrakaina

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę a także jeżeli karmisz piersią skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Nie ma danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w ciąży ani u kobiet w okresie karmienia piersią. Wyciąg z ruszczyka kolczastego może zwiększać skurcze macicy.

Wiecej informacji o preparacie Ruskorex

Co to jest Ruskorex (ruskogenina + tetrakaina) - czopki i w jakim celu się go stosuje?

Preparat złożony zawierający lek o działaniu miejscowo znieczulającym oraz substancję zmniejszającą przepuszczalność naczyń krwionośnych. Stosowany miejscowo w łagodzeniu objawów żylaków odbytu.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.