Czy mogę przyjmować Sachol w ciąży?

Preparat: Sachol
Postać leku: żel stomatologiczny
Składniki aktywne: cetalkonium chlorek cetalkonium salicylan choliny

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Nie ma badań dotyczących wchłaniania salicylanu choliny po miejscowym zastosowaniu na błony śluzowe jamy ustnej. Stosowanie salicylanów (pochodnych kwasu salicylowego) jest przeciwwskazane u kobiet w III trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży stosowanie preparatu jest możliwe tylko na zlecenie lekarza w przypadku gdy lekarz uzna to za absolutnie konieczne. Salicylan choliny przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w okresie karmienia piersią.

Wiecej informacji o preparacie Sachol

Co to jest Sachol (cetalkonium (chlorek cetalkonium) + salicylan choliny) - żel stomatologiczny i w jakim celu się go stosuje?

Żel do stosowania w jamie ustnej o działaniu odkażającym przeciwbólowym i przeciwzapalnym.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.