Czy mogę przyjmować Taflotan w ciąży?

Preparat: Taflotan
Postać leku: krople do oczu roztwór
Składniki aktywne: tafluprost

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Nie należy stosować preparatu u kobiet w wieku rozrodczym które nie stosują skutecznych metod zapobiegania ciąży. Nie wolno stosować preparatu w okresie ciąży chyba że lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne. Nie stosować preparatu w okresie karmienia piersią.

Wiecej informacji o preparacie Taflotan

Co to jest Taflotan (tafluprost) - krople do oczu roztwór i w jakim celu się go stosuje?

Preparat stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego) zawierający lek z grupy analogów prostaglandyny (tafluprost) zmniejszający ciśnienie wewnątrzgałkowe.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.