Czy mogę przyjmować Theovent 300 w ciąży?

Preparat: Theovent 300
Postać leku: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Składniki aktywne: teofilina

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Nie należy stosować preparatu w I trymestrze ciąży ze względu na brak danych klinicznych. Teofilina przenika przez łożysko. W II i III trymestrze ciąży preparat może być stosowany jedynie wówczas gdy w opinii lekarza korzyści wynikające ze stosowania preparatu przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Tylko lekarz może ocenić stosunek ryzyka do korzyści w Twoim przypadku. W trakcie rozwoju ciąży może być konieczne zmniejszenie dawki. Stosowanie preparatu w końcowym okresie ciąży może hamować skurcze macicy. Preparat przenika do mleka kobiecego. Nie należy karmić piersią w okresie stosowania preparatu.

Wiecej informacji o preparacie Theovent 300

Co to jest Theovent 300 (teofilina) - tabletki o przedłużonym uwalnianiu i w jakim celu się go stosuje?

Lek o działaniu rozszerzającym oskrzela i ułatwiającym swobodny przepływ powietrza w drogach oddechowych. Stosowany jest w chorobach przebiegających ze skurczem oskrzeli. Nie nadaje się do stosowania w celu przerwania ostrego napadu astmy.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.