Czy mogę przyjmować Travocort w ciąży?

Preparat: Travocort
Postać leku: krem
Składniki aktywne: diflukortolon izokonazol

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w I trymestrze ciąży. W późniejszym okresie ciąży i w okresie laktacji stosowanie preparatu jest dopuszczone jedynie w sytuacji gdy lekarz uzna to za absolutnie konieczne i w jego ocenie korzyści dla matki przeważają nad ryzykiem dla płodu i noworodka/niemowlęcia. Tylko lekarz może ocenić stosunek korzyści do ryzyka w Twoim przypadku. W szczególności nie należy stosować preparatu na dużej powierzchni skóry lub długotrwale (ani na skórze piersi w okresie karmienia).

Wiecej informacji o preparacie Travocort

Co to jest Travocort (diflukortolon + izokonazol) - krem i w jakim celu się go stosuje?

Preparat złożony zawierający lek przeciwgrzybiczy z grupy pochodnych imidazolu (izokonazol) oraz lek z grupy kortykosteroidów (diflukortolon). Stosowany miejscowo w leczeniu zakażeń grzybiczych.

Leki na bazie składnika: diflukortolon


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.