Czy mogę przyjmować Triderm w ciąży?

Preparat: Triderm
Postać leku: maść
Składniki aktywne: betametazon dipropionian betametazonu klotrimazol gentamycyna gentamycyna

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Kortykosteroidy i gentamycyna mogą wchłaniać się przez skórę. Stosowanie preparatu w okresie ciąży jest dopuszczone jedynie w sytuacji gdy lekarz uzna to za absolutnie konieczne i w jego ocenie korzyści dla matki przeważają nad ryzykiem dla płodu. Tylko lekarz może ocenić stosunek korzyści do ryzyka w Twoim przypadku (w razie zaleceń lekarskich stosować najmniejszą możliwą dawkę wyłącznie krótkotrwale na jak najmniejszym obszarze skóry). W okresie karmienia piersią nie należy stosować preparatu. W okresie stosowania preparatu nie należy karmić piersią z powodu ryzyka przenikania substancji czynnych do mleka matki.

Wiecej informacji o preparacie Triderm

Co to jest Triderm (betametazon (dipropionian betametazonu) + klotrimazol + gentamycyna) - maść i w jakim celu się go stosuje?

Stosowany miejscowo preparat złożony zawierający lek o działaniu przeciwbakteryjnym (gentamycynę) lek o działaniu przeciwgrzybiczym (klotrimazol) oraz lek z grupy kortykosteroidów (betametazon).


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.