Czy mogę przyjmować Tygacil w ciąży?

Preparat: Tygacil
Postać leku: proszek do sporządzania roztworu do infuzji
Składniki aktywne: tygecyklina

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Preparatu nie należy stosować u kobiet w okresie ciąży chyba że lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne. Tygecyklina może tworzyć związki kompleksowe z wapniem we wszystkich tkankach kościotwórczych. Stosowanie jej w okresie rozwoju zębów i kości (ciąża zwłaszcza jej druga połowa dzieci do 8. roku życia) może spowodować przebarwienia szkliwa i uszkodzenia zębów oraz opóźnienie rozwoju kośćca. Nie można wykluczyć zagrożenia dla noworodka karmionego mlekiem matki leczonej tygecykliną i dlatego konieczne może być przerwanie karmienia piersią; przed zastosowaniem leku w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Wiecej informacji o preparacie Tygacil

Co to jest Tygacil (tygecyklina) - proszek do sporządzania roztworu do infuzji i w jakim celu się go stosuje?

Lek przeciwbakteryjny do stosowania ogólnego. Antybiotyk z grupy tetracyklin stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Hamuje wzrost bakterii wywołujących zakażenia.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.