Czy mogę przyjmować Vicks SymptoMed w ciąży?

Preparat: Vicks SymptoMed
Postać leku: granulat do sporządzania roztworu doustnego
Składniki aktywne: chlorfenamina maleinian chlorfenaminy paracetamol fenylefryna fenylefryna

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży. Nie stosować u kobiet w okresie karmienia piersią.

Wiecej informacji o preparacie Vicks SymptoMed

Co to jest Vicks SymptoMed (chlorfenamina (maleinian chlorfenaminy) + paracetamol + fenylefryna) - granulat do sporządzania roztworu doustnego i w jakim celu się go stosuje?

Jest to preparat zawierający paracetamol lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy fenylefrynę - substancję wspomagającą udrażnianie nosa zmniejszającą obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz chlorfenaminę (inaczej chlorfeniraminę) substancję zmniejszającą ilość wydzieliny z nosa i działającą nasennie i uspokajająco.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.