Czy mogę przyjmować Yondelis w ciąży?

Preparat: Yondelis
Postać leku: proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji dożylnych
Składniki aktywne: trabektedyna

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem! Bardzo ważne jest aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę poinformuj o tym lekarza przepisującego receptę na ten lek. Zobacz też ostrzeżenia zawarte w akapicie „Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując preparat?". Nie wolno stosować preparatu w ciąży chyba że jest to bezwzględnie konieczne. W każdym przypadku indywidualnie lekarz rozważy oczekiwane korzyści w odniesieniu do potencjalnego zagrożenia dla płodu. Karmienie piersią jest przeciwwskazane w okresie leczenia i przez 3 miesiące po jego zakończeniu.

Wiecej informacji o preparacie Yondelis

Co to jest Yondelis (trabektedyna) - proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji dożylnych i w jakim celu się go stosuje?

Jest to lek przeciwnowotworowy stosowany w chemioterapii nowotworów.


Uwaga!

Witryna co-w-ciazy.pl nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia.